Continental’den Trafikteki Tehlikeleri Azaltan Sistem

  Teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Continental,   tüm kamyonlar için geliştirdiği ‘’Dönüş Destek Sistemi’’   ile trafikte güvenliği artırıyor. Yaya ve bisikletliler için   trafikte güvenliği üst seviyeye çıkaran ve dikiz aynasına   kolaylıkla takılabilen radar tabanlı bu sistem, aracın yan   taraflarındaki alanı dört metre, arkasını ise 14 metreye   kadar görüntülemeye olanak tanıyarak olası kazaları en   aza indiriyor.
  Geliştirdiği yeni nesil teknolojik ürünlerine bir yenisini   daha ekleyen Continental, dönüş destek sistemi   teknolojisiyle sürücü ve yayaların hayatını   kolaylaştırmaya ve trafikteki tehlikeleri azaltmaya   odaklanıyor. Continental mühendisleri tarafından ileri   teknolojiyle geliştirilen sistem, yaya ve bisikletliler için   trafikte güvenliği artıyor. Tüm kamyonların dikiz   aynalarına entegre edilebilen radar tabanlı sistem, kavşaklarda güvenliği önemli ölçüde artırarak sürücüler için güvenli sürüşün önünü açarken tehlike olasılığını da düşürüyor. Son teknolojiyle üretilen bu sistemin Avrupa Birliği tarafından 2024 itibarıyla tüm yeni kamyonlarda kademeli olarak zorunlu hale getirilmesi planlanıyor. Continental Ticari Araçlar ve Hizmetler İş Kolu Müdürü Gilles Mabire, “Trafikteki olası tehlikelerle daha fazla karşı karşıya kalan yaya ve bisikletlilerin güvenliğini artırmak önemli bir sosyal sorumluluktur. Çünkü günümüzde bisiklet kullanıcılarının sayısı hızla artıyor. Geliştirdiğimiz bu dikiz aynasına takılan radarlı sensor sistemi, aracın yan taraflarındaki alanı dört metreye, arka tarafını ise 14 metreye kadar görüntüleyebiliyor. Öte yandan araştırmalara göre; pandemi nedeniyle giderek daha fazla kişi toplu taşıma araçlarından vazgeçerek bisiklete yöneliyor. Bu noktada da Continental olarak retrofit uygulamaları için piyasaya sürdüğümüz dönüş destek sistemi, otobüs veya kamyonun kör noktasında bir yaya, bisikletli veya scooter sürücüsü bulunduğunda sürücüyü uyararak güvenliği ciddi anlamda artırıyor. Ayrıca 2024 itibarıyla Avrupa Birliği’nde tüm yeni kamyonlarda bu tip sistemler kademeli olarak zorunlu hale gelecek. Continental olarak geliştirdiğimiz dönüş destek sistemi teknolojisi eski kamyonlar da dahil olmak üzere tüm araçlara kolaylıkla entegre edilebiliyor. Bu da sürücüler için güvenli sürüşün önünü açarken, yaya ve bisikletliler için de tehlikeyi en aza indiriyor” diye açıkladı.
Continental’den yüksek teknolojili çözümler
Üçüncü nesil güvenlik teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdüren Continental, radar ve kamera verilerini yapay zeka ile birleştirerek bisiklet kullanıcılarının ve yayaların hareketlerini tanıyarak trafikte tehlikeye maruz kalan bireyleri daha proaktif bir şekilde güvenliğini sağlamaya odaklanıyor. En son güvenlik teknolojisi eski kamyonlarda dahi kullanılabiliyor.

İlginizi Çekecek Diğer Başlıklar

Şubelerimiz

İkitelli Şube
Maslak Şube
Ankara Şube
Bursa Şube
Kuzeykent Şube
Tosya Şube
Maltepe Şube

Hemen Git

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Hafta Sonu Cumartesi 08:30 - 15:00
Pazar Günleri (Kapalıyız)

Bize Ulaş

info@uspalastik.com
+0212 286 18 21

Mail Gönder